Materiał

Big bagi wykonane są z materiałów polipropylenowych, które zapewniają 100% możliwość recyklingu i nie powodują zanieczyszczenia gleby. (Podczas procesu spalania, gdy temperatura jest wyższa niż 500°C, PP rozkłada się na CO2 i H2O.)

Stosujemy wyłącznie materiały przyjazne dla zdrowia (tkaniny, folie), które spełniają wymagania prawodawstwa europejskiego, takiego jak ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) NR 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (WE) NR 1935/2004 z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Tkanina niepowlekana

Tkanina tkana jest wyłącznie z pasków polipropylenu. Jest przewiewny i przepuszczalny. Przepuszczalność tkaniny można zwiększyć poprzez pominięcie nitek osnowy, tworząc w ten sposób tzw. zaktualizowaną tkaninę nadającą się do przechowywania np. ziemniaków, cebuli itp.

Tkanina powlekana

Tkanina posiada warstwę folii PP, która charakteryzuje się nieprzepuszczalnością i zapobiega przenikaniu wewnętrznej zawartości worka na zewnątrz, a także przedostawaniu się wilgoci powietrza i wody z otaczającego środowiska do wnętrza worka. Nieprzepuszczalność jest wymagana głównie w przypadku materiałów sypkich (kakao, sadza, …), gdzie istnieje ryzyko zapylenia wypełnienia z worka na jego powierzchnię.

  • Jednostronnie powlekana – laminacja nakładana jest na jedną stronę tkaniny, czyli na tę, która standardowo znajduje się wewnątrz torby.
  • Dwustronnie powlekana – laminacja nakładana jest po obu stronach tkaniny.

Tkanina wentylowana

Rodzaj tkaniny, która powstaje poprzez pominięcie nici osnowy, zwiększając w ten sposób przepuszczalność tkaniny. Nadaje się do przechowywania np. ziemniaków, cebuli i innych upraw rolnych. Może być również używany jako filtr.

Specyfikacja big bagów

Copyright ©Lanex Polska Sp. z o.o. 2024 | Polityka prywatności | Używamy ciasteczek | Projekt i wykonanie: Mateusz Rokicki